14 Ağu 2016

Doğa-Yaban ve Öze Dönüş
Doğa. Son zamanlarda doğaya, yabana -wild- dönüş popüler.
Böyle bir şey popüler kültürün etkisinde nasıl olabiliyor bilemiyorum.
Minimalist yaşam akımın da. Kapitalist bir dünyadayken.
Aslında bu yabana dönüş ve minimalist yaşam tarzı; lüksün, teknolojinin ve rahatlığın zirvesine ulaşmış ya da ulaşmaya yakın insanlar tarafından gerçekleştiriliyor. Aslında bu akımı yine paraları ve zenginlikleriyle gercekleştiriyorlar. Kafalar karışık 🤔  İnsanlar doyumsuzluğa ulaşınca sadeliğe dönüşte arıyorlar son çareyi sanırım. Aslında böyle yapanlar mantıklı olanlar. Bazıları son çareyi intiharda bulabiliyor. Bazıları ise ne yapacağını şaşırıyor. Zenginlik, para, güç. Daha fazlası daha fazlası daha fazlası. Ne eline geçiyor peki insanın? Hiç sadece hiç. Aslında biraz şükretsek. Biraz çevremize baksak. Her seyi elde etmeye çalışmak yerine elimizde olanlara sıkı sıkı sarılıp 'daha iyi bir dünya için' çabalasak...

İnsan çevresini, doğayı tanımaya başladıkça özüne yönelip kendini de tanımaya başlar. İnsan kendini tanıdıkça dünyayı daha doğru anlar. Ve o zaman başlar bütün güzellikler.

Öz'e dönmeyi seçtim.

Ne demiş o güzel insanlar,

'Dünyayı güzellik kurtaracak. Ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey'

*Öz'e dönmekle alakalı neler yaptığımı da anlatacağım 😊

3 yorum:

 1. yaaaaaa seni görmek dinlemek ne güzeeeel :) bi de baksanaa, blogçular face de toplandık grup kurduk. feys varsa gelsene, yoksa da aç blog için gel yaaa. orda da yayınlarsın yazılarını :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de özlemisim seni, buraları 😊 fAce Yok ama blog için açarım hemen 😊

   Sil
  2. face açınca bak gel benim feyse, blogumda sağda var adresim. sonra da;

   blogger derneği
   blog atlası
   bloglu yorum
   blog/yayın paylaşımı

   bunlara gel :)

   Sil