17 Ağu 2011

Baykuşlar öter guk guk diye

Baykuşlaaar öter guk guk diye (: Niye sevmezler anlamam o güzelim hayvanları. Benim sevme nedenimi de anlamaz etrafımdakiler zaten. Niye severirm? Harry potter'ı okumaya başladığımda Harry,baykuşu Hedwigi dost edindikten sonra ben de bir baykuşum olsun istedim hep ((: Aslında yırtıcı bir hayvan olması gözümü korkutmuştur. Ama J.K.R Hedwigi o kadar uysal o kadar şirin anlatmış ki baykuş deyince zihnimde yırtıcı bir hayvan şekli oluşmamıştır hiçbir zaman :D Evcil hayvan olarak baykuş edinemeyeceğime göre baykuş figürünü kullandığım eşyalara yansıtmaya başladım (: Aslında baykuş figürlü takıları hep aramışımdır ama hiç bulamamışımdır geçmiş zamanda. Eskiden moda değildi ve pek dikkat çekmiyordu. Tabi yaş küçük,ilginç takılar bulabilceğim mekanları bilmiyorum (: Şimdi hem moda oldu hem de ilginç takılar satan mekanları biliyorum. Elbette internet ortamı da çok etkili (: Baykuş figürlü yüzük,kolye ve küpem var. Aynı zamanda arkadaşımın yaptığı kitap ayracım ((:

İnternette gezindim biraz ve müthiş baykuş figürlü nesneler buldum ((: En çok beğendiklerimi ve sahip olmanın hayallerini kurduklarımı paylaşmak istiyorum (:


Bayıldım bu keke (: Nasıl süslediklerini çözdüm ve yapmayı düşünüyorum ((: Ama yemeye kıyamayabilirim :D


Ah işte böyle bir abajura sahip olmayı çok isterdim..


Atkı!! Aslında atkı takmayı sevmem ama bayıldım bu atkıya.Böyle  bir atkım olsa kesin kullanırdım.


Baykuşlara bakmaktan saçlarımı tarayamazdım sanırım..


Çok şirinleeeeer (:


Güzel bir tasarım.Dövmeye karşı olmasam yaptırmayı düşünebilirdim :D


Çok kokoş bir tasarım.Ama baykuş olunca iş değişiyor ((:


Ve işte...İki kolyeyi de istiyorum rum rum ((:


Kullanmaya kıyamazdım.dolabımda dururdu öylece ((:


Sanırım keçeden yapılmış bir baykuş oyuncak ((: Zavallıcık ıslanmasın..


İnternette baykuş modası hakkında araştırma yaparken Goldaş'ın  da bu modaya el attığını gördüm. İlk başta çok sevinmiştim. Yalnız ayrıntılarıyla karşılaşınca çok sinirlendim. Buradan Goldaşı şiddetle kınıyorum. Tema adı olarak by kush demişler. Gerçekten çok yazık. Türkçemizin katlinde Goldaş gibi önemli bir markanın da tuzu olduğu için tebrik etmek lazım.

Unutmadan bazı toplumlarda soğuk ve uğursuz hayvanlar olarak bilinen baykuşlar birçok mitolojide sembol olarak kullanılmış ve bilge olarak anılmıştır.Bence artık baykuşlar daha çok seviliyor.J.K Rowling Ve Harry Potter Serisi sayesinde bu yoğun ilgi bence ((:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder